Popularne świece zapachowe na Pachnąca Wanna

Popularne świece zapachowe na Pachnąca Wanna

9 grudnia 2022 Wyłączono przez Administrator Grupy Dyskusyjne

Kąpiel to rytuał, który koi duszę i ciało. Przeprowadzony prawidłowo pozwala zapomnieć o codzienności i wyciszyć myśli. W odprężeniu i poprawie nastroju pomagają świece zapachowe, działające lepiej niż niejeden zabieg spa.

Świece zapachowe to niezbędnik każdej kąpieli. Pobudzają wyobraźnię i myśli, pomagają się zrelaksować, wyciszyć i odpocząć. Domowa aromaterapia jest polecana wszystkim niezależnie od wieku, którzy pragną zadbać o swoje zdrowie i zawalczyć o lepszy dzień.

Świece zapachowe w domowym spa

Bursztyn i piżmo, bursztynowa śliwka, drzewna bergamotka i korzenne pierniki. Świece zapachowe dostępne są w wielu zapachach, kształtach i wzorach. Obecnie stają się coraz bardziej popularne. Dzięki temu, każdy może zorganizować własne domowe spa, bez wydawania pieniędzy w salonach urody.

Przepiękny zapach, otulający i relaksujący 🙂 Na początku bałam się, że będzie zbyt „mocna” w swoim odbiorze jednak po rozpaleniu jest idealnie. Czuję się jak w salonie spa 🙂 Polecam – Katarzyna Kramarz o zapachowej kompozycji bursztynu i piżma.

Świeca zapachowa z kompozycją bursztynu i piżma to ciepła i otulająca woń. Drzewna bergamotka to z kolei soczysta, jesienna kompozycja z nutką owoców. Korzenne pierniki działają natomiast na kubki smakowe, oddając zapach pełnych miodu i przypraw pierniczków. Jest też świeca jaśminowa, która relaksuje i uspokaja, pomarańczowa, waniliowa oraz o zapachu magnolii i kakao.

Kolejna udana kompozycja ! Czuć delikatne nuty kwiatów, ale osłodzone owocami i gdzieś to wszystko podbite jest nutką kakao. No cudne ! – Anna Malska o kompozycji magnolii i kakao.

Świece zapachowe dla ciała i duszy

Aromaterapia to poprawa samopoczucia za pomocą zapachów. Używamy do niej na przykład świec zapachowych, które działają na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Wśród wielu korzyści zdrowotnych wyróżniamy:

  • redukcję stresu,
  • wzrost poziomu energii,
  • odprężenie,
  • poprawa nastroju,
  • zwiększony metabolizm,
  • lepsza jakość snu.

Zapalenie świec zapachowych pozwala również zapomnieć o codziennych troskach, zmartwieniach i oderwać myśli od pracy i obowiązków. Zadziała też na natłok myśli i emocji, dając nam wewnętrzne wyciszenie. Dzięki temu będziemy bardziej szczęśliwi i skupieni na teraźniejszości.

Świece zapachowe – jakie wybrać?

Nie ma recepty na dobrze wybraną świecę zapachową. Każdy gustuje w innych kompozycjach i połączeniach zapachów. Jedna świeca zadziała bardziej na jedną osobę, a inna na drugą. Dlatego dobrze jest próbować i szukać swoich zapachowych faworytów. Warto też wiedzieć, jaki efekt chce się osiągnąć i na jaki zmysł zadziałać. Czy to będzie wzrok, słuch, a może wyobraźnia? Są świece, które przywodzą na myśl szum morza, zachód słońca lub grudniowy dzień. Inne działają jak wąchanie kwiatów czy kosztowanie owoców.

Poza świecami zapachowemu rytuałowi kąpieli może towarzyszyć lampka wina czy miseczka owoców, co zwiększy poziom odprężenia. Dusza i ciało będą maksymalnie wypoczęte.

Świece zapachowe są idealnym prezentem dla bliskich i znajomych. Warto je kupić, by poczuć się jak w zmysłowym spa.