Ekstrakt z wanilii Pi-nuts – najważniejsze informacje

Ekstrakt z wanilii Pi-nuts – najważniejsze informacje

9 grudnia 2022 Wyłączono przez Administrator Grupy Dyskusyjne

Wanilia to jedna z najpopularniejszych przypraw używana do słodkich wypieków. Podczas gdy cynamon oraz goździki wykorzystujemy do pieczenia ciast w czasie świąt Bożego Narodzenia, ekstrakt z wanilii może nam służyć przez cały rok. Ma on nie tylko ciekawe walory smakowe oraz zapachowe. Posiada on właściwości prozdrowotne. Ponadto wanilia uważana jest za afrodyzjak. Możemy ją stosować do aromaterapii np. na problemy ze snem lub nadmierną nerwowość. Jednak najczęściej wanilia znajduje zastosowanie w kuchni. 

Wanilia – pod jaką postacią jest najlepsza

Większość z nas używa wanilii zwartej w proszku waniliowym. Niestety jest to stosunkowo droga przyprawa. Jeśli przyjrzymy się opakowaniu cukru waniliowego, który jest dostępny w większości marketów, okaże się, że jest to cukier wanilinowy. Jak jest różnica między cukrem waniliowym a wanilinowym? Ten pierwszy zawiera naturalną wanilię. Cukier wanilinowy to produkt syntetyczny, który z wanilią nie ma wiele wspólnego. Prawdziwą wanilię możemy najczęściej kupić w sklepach ze zdrową żywnością pod następującymi postaciami:

  • laska wanilii;
  • pasta waniliowa;
  • cukier waniliowy;
  • ekstrakt waniliowy;
  • olejek waniliowy;
  • syrop waniliowy.

Wszystkie powyższe produkty należy przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku. W przeciwnym razie stracą one swój przepiękny aromat. Który z nich jest najlepszy? Każdy z nich zawiera naturalną wanilię. Możemy używać ich naprzemiennie lub według upodobania. Najłatwiejszy w użyciu jest cukier waniliowy. Laska wanilii jest najczęściej używana przez profesjonalnych kucharzy. Z kolei ekstrakt waniliowy jest bardzo praktyczny. Wszystkie te produkty dostępne są tutaj: https://sklep.pi-nuts.eu/kategoria-produktu/wanilia/.

Do czego możemy używać ekstrakt z wanilii

Ekstrakt z wanilii powstaje poprzez namaczanie ziaren wanilii w wodzie oraz alkoholu etylowym. Ma on niezwykle intensywny smak oraz aromat. Możemy go używać do ciast, budyni, kremów, polew oraz innych słodkości. Sprawdzi się on także jako dodatek do kakao, kawy czy też drinków. Aby móc cieszyć się jego smakiem, wystarczy kilka kropel ekstraktu. To doskonały produkt dla osób, które cenią sobie naturalny skład. Możemy w nim znaleźć ziarenka wanilii.

Przyprawy tj. wanilia, cynamon oraz goździki idealnie nadają się do świątecznych wypieków. Ekstrakt waniliowy wyśmienicie sprawdzi się w ciastach serwowanych na Boże Narodzenie tj. sernik, makowiec, jabłecznik, miodownik czy też aromatyczne pierniki. W Wielkanoc możemy dodać go do babki piaskowej czy też kruchych ciasteczek. Produkt ten nadaje się także do wyrobu likierów tj. likier jajeczny, kawowy, z kukułek lub z cukierków lodowych, które nadają się idealnie na prezent świąteczny.