Jak działa maszyna do cięcia styropianu?

Jak działa maszyna do cięcia styropianu?

9 grudnia 2022 Wyłączono przez Administrator Grupy Dyskusyjne

Styropian od lat pozostaje niezastąpionym elementem każdej budowy, jest wykorzystywany do wielu celów, jednak najpopularniejszym jest izolowanie budynków. Ze względu na coraz większą ilość obiektów o niecodziennych bryłach, konieczne jest precyzyjne cięcie styropianu. Jakie maszyny do tego służą? Jak działają?

Zasada działania

Maszyna do cięcia styropianu wbrew pozorom nie wykorzystuje do tego zadania ostrzy, w jaki więc sposób działa? Urządzenie składa się ze specjalnego stelaża, na którym zamontowany jest drut opory. Po podłączeniu urządzenia do prądu i włączenia go drut nagrzewa się w kilka sekund, w efekcie czego staje się niezwykle skuteczny w cięciu styropianu, jest to spowodowane zarówno jego temperaturą, jak i bardzo małą średnicą. Zależnie od urządzenia, drut może być zamontowany w różny sposób, wyróżnia się maszyny, gdzie drut zamontowany jest statycznie, jak również takie gdzie jest on przytwierdzony do ruchomego elementu. Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązań, jest brak dużych ograniczeń co do grubości wycinanego materiału, możliwe jest więc przecinanie nawet kilku arkuszów styropianu jednocześnie.

Minimalizacja strat materiału

Zaletą tak wysokiej precyzji jest bez wątpienia minimalizowanie strat materiału, a co za tym idzie możliwość dużych oszczędności. Oczywiście przy ręcznym cięciu styropianu odpady nie są liczne, jednak nawet kilka-kilkanaście procent w zestawieniu z dużą ilością obrobionego styropianu może generować naprawdę dużą ilość strat. Co więcej, brak strat materiałowych powoduje również praktycznie zerowe zanieczyszczenie miejsca pracy, daje to możliwość oszczędzenia czasu, który inaczej musiałby być przeznaczony na sprzątanie, po zakończonym zleceniu.

Szybkość działania

Ze względu na łatwość obsługi oraz wysoką prędkość, możliwe jest oszczędzenie dużej ilości czasu – z punktu widzenia przedsiębiorcy będzie oznaczało to dodatkowe zmniejszenie kosztów, oraz możliwość przyjęcia większej ilości zleceń. Gdzie można zamówić maszynę do cięcia styropianu? Należy wybrać profesjonalnego i sprawdzonego dostawce, np. maszynadocieciastyropianu.pl. Firma ta oferuje szeroki wybór asortymentu dostosowany do wymagań każdego klienta

Bezawaryjność

Maszyny do cięcia styropianu są również niezwykle trwałe. Ze względu na niewielką ilość ruchomych części oraz zużywalnych elementów nie wymagają częstego serwisu, a ich ewentualna naprawa jest szybka i tania. Z tego powodu, można uznać je za idealną inwestycję, pozwalającą oszczędzić czas, materiał, oraz zwiększyć precyzję wykonywanej pracy.